Attendees

2020 Attendees

Agriservices of Brunswick Lucy Fletcher
Agriservices of Brunswick Doug Bonderer
Alfred H. Knight John McIndoe
Alter Logistics Jeffrey Goldstein
Alter Logistics Tom Streight
Alter Logistics Doug Weber
Alter Logistics Jeremy Goldstein
American Commercial Barge Line Jeff Carman
American Commercial Barge Line Andy Devlin
American Commercial Barge Line Ben Broyles
Andrew S. McCreath & Son, Inc. Robert Kozicki
Anvil Attachments Richard Sheridan
Anvil Attachments Alan Murr
Anvil Attachments Larry McAdoo
Argus Media Hunter Jones
Associated Branch Pilots Michael Miller
Associated Terminals David Ryan
Associated Terminals Terry May
Associated Terminals Bill Sullivan
Associated Terminals Glenn Schexnayder
Biehl Brian Miles
Biehl Tommy Bradley
Big River Coalition Sean Duffy
B&P Enterprises Jessica Jones
B&P Enterprises Joshua Prewett
Blue Water Shipping Matt Boucree
Bruks Siwertell Lindsay Gilliland
Bruks Siwertell Ken Upchurch
Bruks Siwertell Daniel Pace
Canal Barge Kerrigan Robin
Canal Barge Corey Day
Celtic Marine Corporation Kevin Boneno
Celtic Marine Corporation Timothy Yen
Charah Scott Zigler
CHS, Inc. Sarah Fakhari
CHS, Inc. Russell Boudreaux
Cincinnati Barge & Rail Terminals LLC Timothy Roddy
Cincinnati Bulk Terminals LLC Scott James
Cleco Cajun LLC Steven Regard
Cleco Corporation Jody Bordelon
Coal Network LLC Fred Schrenger
Coastal Cargo Cy Hill
Continental Cement Rickey Rosser
Continental Cement Carrie Jenks
Continental Cement Jessica Branham
Continental Cement Kelsey Francis
Control Union Daniel O’Rourke
Control Union Patricia Clingempeel
Control Union Timothy Bucher
Cooper Consolidated Billy Fitzpatrick
Cooper Consolidated Karen Conroy
CPC Jeremy Jones
Crescent River Port Pilots’Association Michael Bopp
Crounse Corporation Rob McCune
CSX Transportation, Inc. Carl Warren
East Side River Transportation Michael McEvilly
East Side River Transportation Van Eaves
East Side River Transportation Jim McEvilly
E-Crane Jim Marks
Express Marine Stanley Davis
Express Marine Alicia Davis
Flint Hills Resources Bob Logerman
Florida Marine Transporters Patrick Kelly
General Maritime Transportation Services, Inc. Mike Flad
General Maritime Transportation Services, Inc. Daniel Cinquemano
Goldman Sachs Justine Fisher
Green Markets Alexis Maxwell
Growmark Larry Ozburn
Gulf Harbor Shipping Marshall Adams
Hancock Whitney Michael Laughlin
Heyl & Patterson Equipment Len Walnoha
IHS Markit Ken Eriksen
Impala Burnside Terminals Jonathon Shull
Ingram Barge Holly Normand
Ingram Barge Thomas Kinnard
Ingram Barge Chuch Arnold
Ingram Barge Matt Tomayko
Inland Rivers, Ports and Terminals, Inc. Aimee Andres
Inspectorate Marlon Guillory
Inspectorate Rob Wedge
International Bulk Journal Ray Girvan
Intertek Kenneth Cote
Island Sales Limited Bruce Rosen
Jones Walker Jennifer David
Kinder Morgan Brian Mathis
Kinder Morgan Randy Mitchell
Kirby Inland Marine Jeff Seymour
Knight Hawk Coal Andrew Carter
Koch Mineral Services Amber Robertson
Laborde Products Chris Cerullo
Liebherr USA, Co Mike Randall
Liebherr USA, Co Todd Johnson
Louisiana Cat Michael Murzi
M/G Transport Mark Czarnecki
M/G Transport Darren Chambers
Magnolia Fleet John Stewart
Marine Inspection LLC Gilbert Wright
Marine Inspection LLC Ty Hope
Marine Inspection LLC John Monticello
Marquette Transportation Rick Martin
Marquette Transportation Tara Vann-Schreck
Marquette Transportation Corey Robertson
Marquette Transportation Anna Whittemore
Matrix PDM Engineering Mikayla Cohoon
Mid-Ship Logistics Howard Belgrod
Mid-Ship Logistics Claudia Gedeon
Minerais US LLC Crissy Labuta
Nord-Sud Shipping Jeff Berthelot
Nord-Sud Shipping Dustin Berthelot
NorFalco Vince D’amico
NorFalco Nicole Ellis
Norton Lilly International Jeff Crysel
Oxbow Carbon & Minerals, Inc. Joe Walker
Ozinga Materials & Logistics Rick Dykstra
Parker Towing Jeremy Headley
Phillips 66 Susan Rudolph
Phillips 66 Mark Donoghue
Plaquemines Port Harbor & Terminal Sandy Sanders
Plaquemines Port Harbor & Terminal Paul Matthews
Ports of Indiana Phil Wilzbacher
Ports of Indiana Jody Peacock
Port of New Orleans Joseph Swartout
Port of South Louisiana Linda Prudhomme
Rain Carbon Inc. Bill Doyle
Revelle Shipping Agency, Inc. Dale Revelle
Robert B. Miller & Associates, Inc. Jon Strong
S&P Global Platts Olivia Kalb
Sabine Surveyors, Ltd. Doug Bernard
Sabine Surveyors, Ltd. David Pereira
SAI Gulf CJ Brustowicz
SAI Gulf Paul Reagan
Savage Services Josh Knichel
Savage Services Kimberly Owens
Savage Services Milila Garcia
SCF Marine Rick Barbee
Sennebogen Ryan Zenor
Sennebogen Monty Braley
Sennebogen David LaFleur
SMH Group – US Len Lawrence
SMH Group – US Petri Kinnunen
Soy Transportation Mike Steenhoek
Steel Dynamics, Inc. Craig Longardner
Steel Transport, Inc. Kenneth Paulan
Suncoke CMT Ryan Osterholm
Suncoke CMT Mickey Gauldin
T. Parker Host Allen Newman
T. Parker Host Fredrik Knustsen
T. Parker Host Alan Dodd
Tampa Electric Company Edmund Ghent
Transmarine Navigation Corporation Paul Clancey
Transmarine Navigation Corporation Joe Hurst
Turn Services Matt Hayden
Turn Services Frank Morton
United States Coast Guard Captain Kristi Luttrell
University of New Orleans Masters of Transportation Carol Short
University of New Orleans Masters of Transportation Dr. Bethany Stich
Vattenfall Matthew Moore
Verstegen Grabs Roemer Braacx
Verstegen Grabs Peter Visser
Warrior Met Coal Jason Whiddon
Warrior Met Coal Ricky Brooks
Watco Companies LLC Will Patterson
Watco Companies LLC Matthew Smolek
Watco Companies LLC Bill Kinzeler
Watco Companies LLC Daniel Lester
Waterways Council, Inc. Paul Rohde
Patrick Ryan